Najnowsza wersja AVR Studio – skąd pobrać?

Wpis w kategorii [ AVR, Programy ]

AVR StudioAtmel będąc producentem rodziny mikrokontrolerów AVR, udostępnia również przeznaczone dla nich środowisko rozwojowe. Jeśli jeszcze go nie znasz a interesujesz się rodziną AVR, to nie ma zmiłuj – musisz w końcu po nie sięgnąć.

AVR Studio, to oprogramowanie udostępniane przez producenta mikrokontrolerów AVR. Cechuje je maksymalna zgodnością z architekturą rodziny AVR i szybka aktualizacją w przypadku pojawienia się nowych układów. W swej strukturze integruje edytor, kompilator (asm lub c) i symulator / debugger.

Pomimo wielu zalet środowiska, nie brakuje w nim mankamentów jak choćby brak numerowania linii w edytorze (a kompilator zgłasza błąd w danej linii – na szczęście w pasku statusu jest numer linii w której aktualnie znajduje się kursor i można sobie z tym jakoś poradzić). Trochę ciężko przełączać się między oknami, gdy jest ich więcej niż 3-4 (nie mieszczą się na zakładkach i trzeba je przewijać – udręka) itd.

Mimo wszystko warto mieć to narzędzie i je stosować chociażby w roli symulatora.

Pobieranie

Proces pobierania najnowszej wersji AVR Studio możesz rozpocząć klikając w poniższy link:

http://atmel.com/forms/software_download.asp?fn=dl_AvrStudio4Setup.exe

Nie wiem dlaczego, ale każde ściąganie wymaga rejestracji (nawet jeśli mamy już wcześniejszą wersję przy ściąganiu której podawaliśmy nasze dane). Ale cóż – trzeba przez to przebrnąć.

Pobieranie AVR Studio - formularz rejestracji

Pobieranie AVR Studio - formularz rejestracji

Należy wypełnić wszystkie pola oznaczone czerwoną gwiazdką oprócz State/Province* (US and Canada only), które nie dotyczy użytkowników spoza USA i Kanady.

Nie bardzo wiem jak rozumieć dwa przedostatnie pytania – wybrana odpowiedź nie ma jednak większego znaczenia dla procesu pobierania.

Gdy wypełnisz już wszystkie pola, zostaniesz przeniesiony na stronę zawierającą link do właściwego pliku instalacyjnego.

Możesz więc pobrać i zainstalować AVR Studio na swoim komputerze. Miłego użytkowania.

PS. Najnowsza wersja AVR Studio to 4.18 SP1 (build 692) z 12/2009 (Service Pack należy pobrać oddzielnie).

PS2. Jeśli ten link zadziała, to możesz pobrać AVR Studio bez rejestracji (jest to link udostępniany po wypełnieniu formularza rejestracji)

http://atmel.com/dyn/resources/prod_documents/AvrStudio4Setup.exe

oraz Service Pack 1

http://atmel.com/dyn/resources/prod_documents/AVRStudio4.18SP1.exe

Update 2.03.2010 – najnowszy Service Pack 2

http://www.atmel.com/dyn/resources/prod_documents/AVRStudio4.18SP2.exe

Oceń ten wpis:
1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (głosów: 12, średnia ocen: 4,67)
Loading ... Loading ...
Wyświetleń: 58 767

Podobne artykuły

Możesz śledzić komentarze do tego wpisu poprzez kanał RSS 2.0. Możesz także dodać własny komentarz, lub trackback z własnej strony WWW.

10 komentarzy do “Najnowsza wersja AVR Studio – skąd pobrać?”

Dodaj komentarz